Jak Szybko Rośnie Magnolia? (Wyjaśnienie)

Magnolie to piękne drzewka, które cieszą oko zwłaszcza wiosną.

Ale czy wiesz w jakim tempie rosną magnolie?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat,

Jak szybko rośnie magnolia?

Drzewa magnolii nie są uważane za szybko rosnące. Większość gatunków jest oznaczona jako wolno rosnące, a osiągnięcie pełnej wysokości zajmuje kilka lat.

Magnolie rosną średnio około 30-50 cm rocznie. Dokładne tempo wzrostu zależy od wielu czynników, w tym gatunku magnolii, jednak te rosnące w Polsce nie rosną więcej niż 50 cm na rok.

Ile czasu zajmuje magnolii osiągnięcie pełnego rozmiaru?

Podobnie jak szybkość wzrostu, czas potrzebny magnolii na osiągnięcie pełnej wysokości zależy od gatunku. Istnieją gatunki, którym osiągnięcie pełnego rozmiaru zajmuje nawet 40 lat.

W zdecydowanej większości przypadków należy się jednak spodziewać, że magnolia w przeciągu pierwszych 10 lat osiągnie swoją pełną wysokość, która może wynosić 3-10 metrów.

Co zrobić, aby magnolia rosła w odpowiednim tempie?

Upewnij się, że twoja magnolia jest posadzona w bogatej, dobrze przepuszczalnej glebie z dużą ilością światła słonecznego. Gdy drzewko jest młode, podlewaj je często i głęboko, aby promować silny wzrost korzeni. Z czasem zmniejszaj częstotliwość podlewania, gdy magnolia osiedli się w nowym domu.

Zapewnij magnolii dodatkową wodę w okresach suszy lub w zbyt wysokich temperaturach i ściółkę wokół podstawy, aby korzenie były chłodne.

Regularne nawożenie około dwa razy w roku utrzyma również poziom składników odżywczych w glebie. Używaj nawozu o powolnym uwalnianiu, aby rozkładał się w glebie przez kilka miesięcy, i nie zmywał wraz z deszczem.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i uwadze możesz mieć pewność, że twoja magnolia będzie rosła tak szybko, jak to możliwe.

Jaka jest żywotność drzewa magnolii?

Drzewa magnolii mają średnią żywotność 80-120 lat.

Scroll to Top