11 Bardzo Wczesnych Odmian Pomidorów Gruntowych

Szukasz wczesnych odmian pomidorów gruntowych?

W tym artykule zobaczysz 11 najlepszych propozycji.

1. Bloody Butcher

Bloody Butcher to jedna z najwcześniejszych odmian pomidorów gruntowych. Czas od posadzenia w gruncie do zerwania to zwykle około 55 dni! Owoce mają około 5 cm, czyli nie są duże. Rosną w gronach po 5-10 owoców. Do tego mają wspaniały smak.

2. Sub Arctic Plenty

Sub Arctic Plenty to kolejna wczesna odmiana pomidora, którą można zebrać już po 55 dniach, a w niektórych przypadkach ogrodnicy zbierają je nawet po 45 dniach.

Mają rozmiar około 5 cm, czyli podobnie do Bloody Butcher. Najlepszą rzeczą w tej wczesnej odmianie pomidora jest to, że roślina wydaje owoce nawet w stosunkowo niskich temperaturach.

Owoce ważą 30-60g. Skórka jest delikatna, ale odporna na uszkodzenia.

3. Tigerella

Słynący ze skórki w pomarańczowe paski, ten pomidor koktajlowy dojrzewa w ciągu 55 dni po posadzeniu i produkuje przez cały sezon.

4. Sungold

Owoce Sungold są odporne na pękanie, a rośliny produkują bardzo dużo słodkich pomarańczowo-żółtych pomidorów. Często mówi się, że to najsłodsza odmiana pomidorów koktajlowych na świecie.

Dojrzewają średnio 60 dni.

5. Betalux

Ta wczesna odmiana o grubych łodygach jest polskim wynalazkiem. Roślina nie wymaga nawet podpierania ze względu na wspomnianą grubą łodygę.

Owoce mają około 100-150 g i dojrzewają około 60 dni. Jest to świetny wczesny pomidor do konserw i robienia sosów lub past.

6. Siberian

Ta rosyjska wczesna odmiana może być ciekawą pozycją, ponieważ można zbierać pomidory już po około 62 dniach, a dodatkowo owoce są stosunkowo duże.

Skórka jest jasno czerwona, dość cienka. Siberian jest idealny do bezpośredniej konsumpcji oraz do ketchupów i sosów.

7. Matina

Matina plonuje w ciągu około 70 dni. Rośliny mają grona 8-centymetrowych czerwonych, okrągłych pomidorów przez cały sezon wegetacyjny. Pomidory mają dobry, pomidorowy smak.

8. Glacier

Pomidory Glacier dojrzewają wcześnie i dobrze znoszą chłodne temperatury. Te 7-centymetrowe owoce najlepiej smakują, gdy są świeże. Roślina jest wysoka, ale nie rozłożysta.

Owoce o słodkawym smaku dorastają do 50-80 g.

9. Moskvich

Jest to rosyjska odmiana, która, podobnie jak Sub Arctic, dobrze rośnie w niższych temperaturach. Owoce są mniejsze – około 120g, są jednolite i odporne na pękanie.

Pierwszych pomidorów można się spodziewać po około 60 dniach a obfita produkcja odbywa się przez cały sezon. Pomidor jest ciemnoczerwony o niesamowitym smaku.

10. Stupice

Stupice to kolejna wczesna odmiana, której zbiór trwa od około 60 dnia. Są to małe pomidory, bo mają jedynie około 2,5 cm, ale produkcja trwa dość długo, bo nawet do końca sezonu.

Miąższ jest słodki, soczysty i bardzo aromatyczny. Skórka jaskrawo-czerwona, cienka.

11. Manitoba

Ta kanadyjska odmiana produkuje plony około 66 dni po posadzeniu. Daje dużo owoców, które mają do 10 cm wielkości. Pomidory są czerwone, mają pikantny, bardzo pomidorowy smak.

Scroll to Top